Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Оприлюднений текст проекту змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (№6232) до другого читання.
До другого читання комітет пропонує розділити зміни до кожного кодексу з окремими перехідними і прикінцевими положеннями, передає «Закон і Бізнес».
З порівняльними таблицями до розділів можна ознайомитися за посиланнями:
- Розділ І
«Тобто це буде кілька законів в одному законопроекті. І один-єдиний законопроект матиме перехідні положення тільки в частині набуття чинності цих законопроектів і процесуального введення їх в дію. Таким чином, ми матимемо таку новелу, яка передбачить ну такий своєрідний ракетоносій у вигляді цього законопроекту, який після його прийняття дасть можливість окремого життя кожному з тих законів, які будуть прийняті всередині цього закону», — пояснив голова комітету Руслан Князевич.
Як відомо, усі зміни, без яких неможлива робота нового Верховного Суду та реформа взагалі, вносяться одним документом. А це — викласти в новій редакції Господарський, Цивільний процесуальні кодекси, Кодекс адміністративного судочинства, внести зміни до Кримінального процесуального кодексу та понад 25 інших законодавчих актів.
У ВР запевняють, що навіть за таких умов внесення змін сприятиме подоланню процесуальних проблем, які перешкоджають ефективному судовому захисту в Україні, удосконаленню принципів судочинства (змагальності, диспозитивності, пропорційності) та процесуальних механізмів (розгляд справ, запобігання зловживанню правами, впровадження «електронного суду» тощо).