Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
8-9 червня Рада суддів України провела виїзне засідання в Кам’янці Подільскому. Порядок денний передбачив щонайменше десятка питань. http://rsu.gov.ua/…/zasidanna-radi-suddiv-ukraini-vidbudets… Та перш, ніж приступити до їх розгляду члени РСУ взяли участь у круглому столі на тему «Реалії та перспективи комунікацій судів, ЗМІ, громадськості через призму досвіду Апеляційного суду Хмельницької області» та презентації першого в Україні Судового інфо-медіа центру.
Голова Апеляційного суду області Анатолій Марцинкевич звернув увагу присутніх на новітньому досвіді комунікаційної роботи, яку вдалося запровадити прес-центру суду. Це виготовлення власного медійного продукту(телепрограм, відеосюжетів, публікацій) та поширення його в ефірах місцевих телеканалів, на шпальтах друкованих та електронних газет. А також на те, що саме апеляційні суди в областях можуть взяти на себе координуючу роль у зборі, підготовці та подачі оперативної інформації з кожної судової інстанції тої чи іншої області України та проводити на своїй базі ряд спільних медіа-заходів. Така справа слугуватиме більшій відкритості та прозорості роботи судів. Тож природнім втіленням таких напрацювань є створення на базі суду Судового інфо-медіа центру.
Налагодження медіа-комунікацій голова РСУ Валентина Сімоненко назвала одним із найважливіших напрямків роботи ради. Перші результати, за її словами, є. Сайти судів за моніторингами, які проводяться в рамках деяких проектів іноземні колеги, визнано останнім часом кращими за сайти всіх державних органів країни. Заслуга в цьому, за словами Валентини Миколаївни, Прес-центру судової влади.
«Оця ініціатива створити такий медіа-центр на базі апеляційного суду, думаю, матиме своє позитивне втілення. Ми приїхали сюди, щоб цей чудовий досвід розповсюдити на всю Україну» - зазначила Голова Ради суддів України.
«Комунікації для судової влади – це критична ділянка, і думаю, я нікого не ображу, якщо скажу, що років ще п’ять тому на цьому полі судова влада програвала просто тому, що її команда не виходила на це поле…Зроблено надзвичайно багато. А тепер акценти змістилися ще й у бік регіону, в якому ми зараз перебуваємо. Дуже приємно бачити, що тут вже працює камера з логотипом USAD – це наш такий внесок у ту вкрай необхідну роботу, яку започаткував голова Апеляційного суду Хмельницької області » , - зазначив Сергій Сученко, представник проекту USAD «Нове правосуддя» .
Перший в Україні Проект створення Судового інфо-медіа центру презентувала прес-секретар Апеляційного суду Хмельницької області Наталя Совва. За її словами родзинкою та новаторством такого центру є попереднє створення силами суду та при співпраці із фахівцями місцевих телеканалів циклу профільної телепрограми «Слово Феміди», яка виходить двічі на місяць із численними повторами на хмельницьких телеканалах «ЕКСКЛЮЗИВ» та ТV7+, а також на каналі Апеляційного суду в You Tube.
Проект передбачає створення Судового інфо-медіа-центру (скорочено СІМЦ) на базі Апеляційного суду Хмельницької області – комунікативної платформи, яка буде забезпечувати регулярний збір та узагальнення інформації, напрацьовувати методики її коректної подачі всіма можливими медійними засобами(друкованими та електронними ЗМІ, телебаченням ). Бере на себе функції виготовлення власного інформаційного продукту: газетних публікацій, повідомлень для електронних ЗМІ, сюжетів для новин місцевих телеканалів, циклу телепрограм «Слово Феміди» та ін. Також проводить промо та медійні заходи. На власному досвіді відпрацьовує усі складові професії судової журналістики і методики її впровадження. Неповторним проект можна назвати й з огляду на те, що він акумулює й спрямовує в необхідне інформаційне русло надзвичайно великі масиви інформації. Починаючи від кількох десятків судів першої інстанції області, і закінчуючи всіма правоохоронними органами, які природно будуть задіяні в процесі роботи.
Круглий стіл на тему «Реалії та перспективи комунікацій судів, ЗМІ, громадськості через призму досвіду Апеляційного суду Хмельницької області» за участі Ради суддів України, який 8 червня пройшов у Кам’янці-Подільському, зібрав чимало цікавих думок, ідей, поглядів.
Передусім досвід прес-служби апеляційного суду області довів – великі справи можна вершити й у невеликих містах. Першим в Україні Апеляційний суд області наважився створювати власний медіа-продукт, зокрема телевізійний, циклову профільну телепрограму «Слово Феміди». Яким же є секрет успіху?
Потужним медіа-партнером Апеляційного суду Хмельницької області став місцевий продюсерський центр «Ексклюзив», що об’єднує два місцевих телеканали: аналоговий «Ексклюзив» та цифровий ТV7+.
«В реалізації будь-якої речі потрібні, як на мене, перш за все бажання і можливість . А вже потім накладається і професіоналізм. З боку очільника Апеляційного суду Хмельницької області Анатолія Марцинкевича було величезне бажання зробити суди більш публічними, більш відкритими. Продюсерський центр «Ексклюзив» підкріпив це бажання технічними можливостями. Далі свою справу зробила журналістська майстерність та професіоналізм прес-секретаря…», - розповів директор ПЦ «Ексклюзив» Анатолій Вінскевич.
У свою чергу про судову журналістику через досвід обласної газети «Подільські вісті» розповів т.в.о. редактора газети, голова обласного відділення Національної спілки журналістів України Петро Лічман.
У 2017-му найтиражнішому виданню Хмельниччини виповнюється 100 років. Якщо ще десяток літ тому, за словами редактора, рубрика «Кримінал очима журналіста» прикрашала мало не кожен випуск газети, то на деякий час суди області взагалі стали закритими для журналістів. І тільки останнім часом, особливо ж з приходом на посаду Анатолія Марцинкевича та кадровим оновленням прес-служби суду, висвітлення судової тематики в газеті знову відродилося. Він продемонстрував десятки таких публікацій, принісши із собою стос газет.
Власними міркуваннями про взаємодію та співпрацю Ради суддів України із Апеляційним судом Хмельницької області в інформаційно-медійному напрямку поділилася член Ради суддів України Людмила Волкова. На її переконання продемонстрований досвід та створення Судового інфо-медіа центру може розглядатися як пілотний варіант та навчальна база для впровадження набутого досвіду в інших областях України.
Про можливі точки дотику та пошуки компромісу між судами та ЗМІ розповів член Ради суддів України Олександр Сасевич.
Експерт зі комунікацій Андрій Уманець висловив переконання, що сучасні інформаційно-комунікаційні проблеми суддів і медівників можна вирішити масовим виходом представників обох сфер в інформаційний простір і публічну площину.
Джерело: офиційний сайт Апеляційного суду Хмельницької області