Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд залишив без змін вирок Летичівського районного суду Хмельницької області щодо рибалок, які визнані винними у заподіянні шкоди рибному господарству України на суму 144500 грн.
За вироком, двоє чоловіків 06.08.2020 року близько 00 год. 10 хв. маючи на меті незаконно добути риби, діючи приховано, не маючи на те відповідного дозволу, за допомогою забороненого знаряддя лову перебуваючи на річці Південний Буг в ділянці Новокостянтинівського водосховища шляхом волочіння «волоку» водоймою здійснили незаконний вилов риби виду тарань (плітка) в кількості 1700 штук, вартістю 85 гривень за одну особину, на загальну суму 144500 грн., чим заподіяли істотну шкоду рибному господарству України.
У судовому засіданні обвинувачені свою вину у пред’явленому обвинуваченні визнали повністю, щиро розкаялися.
«.. приймаючи до уваги характер діяння і спосіб його вчинення, особи винних, позицію сторони обвинувачення щодо призначення обвинуваченим покарання, а також інші в сукупності обставини та їх поєднання, які пом'якшують покарання та знижують ступінь небезпечності обвинувачених для суспільства, суд приходить до висновку призначити обвинуваченим покарання в межах санкції ч.1 ст. 249 КК України у виді 1 (одного) року обмеження волі кожному, звільнивши кожного з них від його відбування з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, з покладенням відповідних обов’язків визначених п.п. 1, 2 ч.1 ст. 76 КК України..» – зазначає суд у вироку.
В апеляційній скарзі захисник обвинувачених просив вирок скасувати та закрити кримінальне провадження, у зв`язку з відсутністю в їх діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.
Своє прохання мотивував, зокрема тим, що місце вчинення кримінального правопорушення, зазначене у повідомленні про підозру, не збігається із зазначеним в обвинувальному акті. Захисник зазначив про недопустимість таких доказів як пояснення свідків, протоколи проведення слідчого експерименту. Також вважає, що суддя порушив порядок ведення судового засідання та не в повному обсязі виконав вимоги ст. 345 КПК України.
Проте колегія суддів погодилась з видом та мірою призначеного обвинуваченим покарання, вважаючи, що саме така міра покарання буде справедливою, необхідною та достатньою для попередження вчинення ними кримінальних правопорушень у майбутньому.
Істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, які б ставили під сумнів висновки суду першої інстанції та були безумовною підставою для скасування судового рішення, колегією суддів не встановлено. Зокрема, процедура судового розгляду даного кримінального провадження судом першої інстанції дотримана з виконанням вимог КПК України. Крім того, обвинувачені визнали свою вину у суді першої інстанції, визнали повністю цивільний позов, заявлений прокурором, та розмір заподіяних збитків.
За повідомленям пресслужби суду